دکتر ایمان مومنی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


تزریق بوتاکس

بوتاکس یا همان تزریق سم بوتولینوم از سال 1987 برای درمان حرکات غیر طبیعی صورت و پس از آن برای درمان لوچی چشم کودکان (استرابیسیم ) و نیز بلفارواسپاسم (پرش پلک ) آغاز شده است . تزریق مقدار کمی از این ماده به طور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد و در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد و یک روش سریع و نسبتا غیرتهاجمی است و از سال 1992 نیز برای مقاصد زیبایی به کار گرفته شده است و امروز یکی از بهترین و موثرترین درمان ها در زمینه زیبایی پوست بوده است.

بوتاکس و زیبایی صورت:
بوتاکس از طریق بلوک ایمپالس عصبی عمل می کند و باعث کاهش حرکات عضلات می شود .با کاهش حرکت سطح پوست به تدریج صاف می شود و خطوط متوسط تا شدید شروع به ناپدید شدن می نمایند.

تاثیر بوتاکس:
بوتاکس یک پروتئین خالص طبیعی است که در دوز بسیا ر پایین تجویز می شود .تاثیر بوتاکس محدود به ناحیه تزریق شده می باشد و به جاهای دیگر بدن سرایت نمی کند.

بوتاکس توسط سازمان دارو و غذای ایالات متحده تایید شده است و کاربرد کلینیکی چندین ساله آن بی خطر بودن آن را به اثبات رسانده است (البته انواع مجوز دار آن) .

اغلب افراد هر سه تا شش ماه به تزریق مجدد بوتاکس نیاز دارند. بوتاکس طی چند روز پخش می شود و باعث شلی و از کار افتادن عضلاتی می شود که باعث چروک شده بودند

بوتاکس چروک های دینامیکی را از بین می برد اما چین های عمیق و استاتیک ممکن است به درمان های جایگزین مثل تزریق ژل یا فیلرها نیاز داشته باشند.

عوارض بوتاکس:
بطور معمول جز ضعف عضلات ناحیه اطراف محل تزریق جدی نمی باشد البته در صورتی که تزریق توسط پزشک با تجربه انجام شود ،هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت .بیمارانی که بیماری حاد عصبی و عضلانی دارند و یا زنان شیرده نبایستی از بوتاکس استفاده کنند.

در مطب از انواع انگلیسی و آلمانی و ایرانی استفاده میگردد که همگی با مجوز وزارت بهداشت عرضه میشوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نرسیده به چهار راه پلیس ، مجتمع یاس ، واحد ۲۰۱
تلفن : 36269770 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیدرباره منخدمات قابل ارایه در مطبگالری عکسمقالات علمیلینکهای کار بردی